Mateřská škola Tlumačov

Středa 20.11.2019 - Divadlo dětského diváka Přerov

15.11.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Středa 20.11.2019 - Divadlo dětského diváka Přerov

Divadlo dětského diváka Přerov uvádí pohádku (středa 20.11.2019):

Červená sukýnka, červená Karkulka

(kombinované divadlo – herec – velcí maňásci)  
- Zapojení dětí do děje pohádky -        

Vybíráme 45,- Kč

Není Dudek jako dudek.

31.10.2019   Jindra Zálešáková    Přečíst celý článek »

Není Dudek jako dudek. Když se řekne slovo dudek, většina z nás si představí ptáčka s chocholkou a dlouhým zobákem. V našem případě to ale není pravda, protože my myslíme pana Adolfa Dudka, známého dětského ilustrátora a baviče. A právě jeho vystoupení jsme ve čtvrtek 24. října společně s dětmi navštívili.

Výstava ovoce a zeleniny.

08.10.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Výstava ovoce a zeleniny. Společně s dětmi ze třídy Hvězdiček a Sluníček jsme navštívili výstavu ovoce a zeleniny, kterou pořádají místní zahrádkáři. Malé děti ze třídy Berušek si ještě na tak dalekou cestu netroufly a tak zůstaly ve své třídě, kde měly připravené náhradní činnosti.

Návštěva u hasičů.

18.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Návštěva u hasičů. Ve středu 18.9.2019 jsme s dětmi navštívili hasičskou zbrojnici v rámci dne otevřených dveří. Ujal se nás pan Milan Žák, který dětem pověděl mnoho zajímavých informací o práci hasičů, seznámil je s hasičskými auty a pustil jim sirénu.

Pečení ve třídě Hvězdiček.

18.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Pečení ve třídě Hvězdiček. Pomalu se blíží podzim a společně s ním nastává vyvrcholení celoroční sadařské práce. Také děti ve školce se učí o ovoci, mezi kterým je snad nejznámější a nejoblíbenější jablíčko, které všechny dobře znají.

Výjezdy do solné jeskyně

12.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Výjezdy do solné jeskyně Informace pro rodiče!
Oznamujeme rodičům, že v měsíci říjnu zahájíme sérii návštěv solné jeskyně v Otrokovicích.
Do jeskyně budeme jezdit pravidelně každou středu a pátek - (první výjezd je plánován na středu 2.10.2019) na hodinový ozdravný pobyt po dobu, než se vystřídají všechny přihlášené děti (jeden výjezd - skupina maximálně 10ti dětí). Další informace:

Spaní v mateřské škole

08.07.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Spaní v mateřské škole Poslední den v MŠ před prázdninami, byl ve znamení velmi oblíbené akce – spaní v mateřské škole pro třídu nejstarších dětí v MŠ. Po pátečním obědě děti netradičně natáhly své tělo na koberec, pod hlavu si dali měkkou peřinku a odpočívaly, protože po dřívější odpolední svačině jsme vyrazili směrem k nádraží, abychom vlakem docestovali do Zlína.

Sladké mlsání na závěr školního roku.

08.07.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Sladké mlsání na závěr školního roku.

Jedna z maminek našich dětí, paní Dědková upekla pro naše děti ze všech tříd nejen krásný, ale také vynikající dort na ukončení školního roku. Děti jej dostaly na podnosky  krátce po ranní svačince a moc jim chutnal, o čemž svědčí časté přídavky. 
Děkujeme moc, byl opravdu výborný!!

Rozloučení s předškoláky

08.07.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Rozloučení s předškoláky 24. června 2019 se v mateřské škole v Tlumačově konala velká oslava. Loučili jsme se s našimi předškoláky, kteří od 1. září nastoupí do 1. třídy základní školy.  V 16.00 hod. už byla třída „Sluníček“ plná rodičů a ostatních rodinných příslušníků dětí, které se dnes oficiálně loučily s naší mateřskou školou.

Na návštěvě v základní škole.

08.07.2019   Jindra Zálešáková    Přečíst celý článek »

Na návštěvě v základní škole. Děti z mateřské školy navštívily naše bývalé kamarády, kteří letos končí 1.třídu. Přišli jsme se podívat, jak to ve škole funguje, prohlédnout si prostředí třídy se školními lavicemi a shlédnout ukázkovou hodinu, abycho si představili, co nás příští školní rok čeká.

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2019
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
19.11.2019 v 13:55:05,
© Mateřská škola Tlumačov 2019