Mateřská škola Tlumačov

Školní jídelna

Jídelníček 18.1. - 22.1. 2021


Kvalitní mateřská škola

Z fotogalerií

Potvrzení o výši školného k uplatnění slevy na dani

07.01.2021   Hana Janoštíková

Zákon č.586/1992 Sb. o dani z příjmu v platném znění, umožňuje rodičům uplatnit slevu na dani ve výši poplatků za školné dítěte v MŠ zaplacených v kalendářním roce 2020.

Zákonní zástupci dětí, kteří budou slevu uplatňovat, vyplní přiložený formulář (v šatnách na stole a taktéž k vytištění na webu MŠ v sekci dokumenty), předají ho paní učitelce Janě Řezníčkové (třída Hvězdiček), k doplnění celkové částky.

                               Potvrzení se bude vydávat od pondělí 11. ledna 2021.

Potvrzení přiložíte k daňovému přiznání nebo jí odnesete do mzdové účtárny zaměstnavatele, jestliže zpracovává daňové přiznání za Vás. Za rok 2020 může poplatník požadovat slevu na „školkovném“ maximálně do výše 14 600,- Kč za každé vyživované dítě. Popisovanou slevu může uplatňovat vždy jen jeden z rodičů a musí s dítětem sdílet společnou domácnost.

                                                                                     Hana Janoštíková

 

Vánoční nadělování v mateřské škole.

28.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Vánoční nadělování v mateřské škole. V pátek 18.prosince probíhalo ve všech třídách vánoční posezení u stromečku s vánočním nadělováním. V dopoledním čase jsme společně s dětmi zasedli ke stolům, abychom se svátečně naladili a ochutnali připravené cukroví, které letos vzhledem k epidemiologické situaci nemohlo být od maminek.

Staráme se o opuštěná zvířátka.

23.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Staráme se o opuštěná zvířátka. Už několik let po sobě se naše mateřská škola společně se základní školou Tlumačov zapojuje do projektu „Staráme se o opuštěná zvířátka“. Ani letos tomu nebylo jinak. Společně s dětmi jsme si povídali o našich domácích mazlíčcích a o tom, jak prožívají Vánoce opuštěná zvířátka v útulcích po celé naší zemi.

Balónky pro Ježíška.

23.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Balónky pro Ježíška. Ve čtvrtek 17.prosince jsme s dětmi z mateřské školy vyrazily směr Kulturní a informační středisko v Tlumačově. Pracovnice KIS pro děti připravily spoustu barevných balόnků, které netrpělivě čekaly na to, až je děti vypustí do nebe, kde snad najdou cestu k Ježíškovi, který je netrpělivě za pár dní očekáván ve všech domácnostech.

Informace k návratu dětí do MŠ po ukončení karantény.

09.12.2020   Hana Janoštíková

Krajská hygienická stanice ve Zlíně vyhlásila z důvodu pozitivně testovaného dítěte na Covid-19 10ti denní karanténu pro třídu Hvězdiček od 4.12. do 13.12.2020 včetně. Návrat dětí ze třídy Hvězdiček se uskuteční v pondělí 14.12.2020 za těchto podmínek:

  • Děti se prostřednictvím rodičů prokážou negativním výsledkem testu na Covid-19.  
  • Děti nebudou jevit příznaky onemocnění.

Obě pedagogické pracovnice ze třídy Hvězdiček se dne 9.12.2020 prokázaly ředitelce školy negativním testem na COVID-19. Prosíme rodiče, aby o pondělním nástupu informovaly ředitelku školy, aby mohla podat informaci do školní jídelny, s kolika obědy a svačinkami může paní vedoucí počítat od příštího týdne počítat.

                                                    Děkujeme, Hana Janoštíková

Mikulášská družina v mateřské škole.

07.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Mikulášská družina v mateřské škole. Dlouho očekávaný den  4.prosince je tady. Už od rána se do mateřské školy s nadšením trousí jednotlivé děti, které se zanedlouho změní v malé čertíky a andílky. I když Mikuláše, čerta a anděla budete moci v Tlumačově potkat až v sobotu, u nás v mateřské škole je můžete vidět už v pátek dopoledne.

První sníh je tady...

07.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

První sníh je tady... Když jsme se ve čtvrtek ráno probudili, za oknem nám padal první letošní sníh. Natěšené děti přicházely do mateřské školy a nadšené sdělovaly učitelkám, že venku sněží.

Prodej vánočních hvězd v mateřské škole.

07.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Prodej vánočních hvězd v mateřské škole. Rádi bychom Vám poděkovali, že jste se aktivně zapojili do akce prodeje vánočních růží v mateřské škole. Už 23 let může olomoucké sdružení Šance, jehož členkou je i ředitelka MŠ Tlumačov, díky výtěžku z prodeje vánočních hvězd pomáhat na cestě za zdravím malým pacientům Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Divadlo v mateřské škole.

07.12.2020   Jindra Zálešáková    Přečíst celý článek »

Divadlo v mateřské škole. Po dlouhé době kulturní prázdnoty jsme shlédli v mateřské škole společně s dětmi krásnou pohádku „O ledové královně“ v podání divadélka „LEONKA“. Jako mávnutím kouzelného proutku jsme se přenesli do příběhu plného třpytivých vloček, sněhu a ledu, ve které vládla ledová královna.

Covid-19 v mateřské škole.

06.12.2020   Hana Janoštíková

Vážení rodiče,

po sdělení informace z Krajské hygienické stanice ve Zlíně Vám sděluji, že máme potvrzený pozitivní test na Covid- 19 u jednoho dítěte ze třídy Hvězdiček. Z nařízení hygieny vstupuje tato třída do 10ti denní karantény, která se počítá od posledního kontaktu s nakaženým, ke kterému došlo ve čtvrtek 3.12.2020) , což znamená, že třída bude uzavřena do neděle 13.12.2020. Provoz by měl být zahájen opět v pondělí 14.12.2020 dle aktuální situace.

 Prosím, přečtěte si zprávu pro rodiče dětí ze třídy Hvězdiček z KHS Zlín:

„Vážení rodiče,

je mou povinností Vás informovat, že byl v mateřské škole potvrzen případ onemocnění COVID-19. Vaše dítě bylo během pobytu ve školce v rizikovém kontaktu s osobou, u které bylo laboratorním vyšetřením prokázáno onemocnění COVID-19, tj. přítomnost SARS-CoV-2. Vašemu dítěti bude nařízena karanténa, která se vztahuje pouze na osoby z rizikového kontaktu, ne na jeho rodinné příslušníky. Prosím očekávejte, že vás bude kontaktovat hygienická stanice. Již dnes (v neděli) je však nutné zajistit, aby Vaše dítě zůstalo doma. Karanténní opatření budou nařízeny v minimální délce trvání 10 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou, přičemž karanténní opatření lze ukončit v případě negativního výsledku RT-PCR testu a absence klinických příznaků onemocnění COVID-19. Karanténu ukončuje ošetřující lékař Vašeho dítěte. Žádanka bude vypsána během monitorovaného hovoru s hygienickou stanicí.

                                                                       Děkuji za spolupráci, s pozdravem

                                                                       Michaela Kaláčová 

                                                                       Krajská hygienická stanice

                                                                       Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně 

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2021
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
22.01.2021 v 05:15:09,
© Mateřská škola Tlumačov 2021