Mateřská škola Tlumačov

Vánoční tvoření v mateřské škole.

16.12.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Vánoční tvoření v mateřské škole. 4.prosince 2019 se v mateřské škole uskutečnilo vánoční tvoření. Děti společně se svými rodiči navštívili všechny tři třídy mateřské školy, aby si domů mohli přinést vlastnoručně vyrobené dekorační předměty s vánočním motivem.

Staráme se o zvířátka

05.12.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Staráme se o zvířátka Informace pro rodiče !
Vážení rodiče, blíží se svátky vánoční a tak jako loni i letos jsme se rozhodli zapojit naši mateřskou školu do projektu "Staráme se o opuštěná zvířátka". Útulky pro zvířata v nouzi nás žádají o pomoc opuštěným zvířátkům, o které se starají.

Divadlo v mateřské škole.

25.11.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Divadlo v mateřské škole. Na divadla ať už hraná, loutková, či divadla s maňásky se naše děti vždy hodně těší. Minulý týden k nám zavítalo Divadlo dětského diváka, které už známe z dřívějška. Výpravné a vtipné známé pohádky s velkými maňásky děti vždy zaujaly od začátku až do konce.

Není Dudek jako dudek.

31.10.2019   Jindra Zálešáková    Přečíst celý článek »

Není Dudek jako dudek. Když se řekne slovo dudek, většina z nás si představí ptáčka s chocholkou a dlouhým zobákem. V našem případě to ale není pravda, protože my myslíme pana Adolfa Dudka, známého dětského ilustrátora a baviče. A právě jeho vystoupení jsme ve čtvrtek 24. října společně s dětmi navštívili.

Výstava ovoce a zeleniny.

08.10.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Výstava ovoce a zeleniny. Společně s dětmi ze třídy Hvězdiček a Sluníček jsme navštívili výstavu ovoce a zeleniny, kterou pořádají místní zahrádkáři. Malé děti ze třídy Berušek si ještě na tak dalekou cestu netroufly a tak zůstaly ve své třídě, kde měly připravené náhradní činnosti.

Návštěva u hasičů.

18.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Návštěva u hasičů. Ve středu 18.9.2019 jsme s dětmi navštívili hasičskou zbrojnici v rámci dne otevřených dveří. Ujal se nás pan Milan Žák, který dětem pověděl mnoho zajímavých informací o práci hasičů, seznámil je s hasičskými auty a pustil jim sirénu.

Pečení ve třídě Hvězdiček.

18.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Pečení ve třídě Hvězdiček. Pomalu se blíží podzim a společně s ním nastává vyvrcholení celoroční sadařské práce. Také děti ve školce se učí o ovoci, mezi kterým je snad nejznámější a nejoblíbenější jablíčko, které všechny dobře znají.

Výjezdy do solné jeskyně

12.09.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Výjezdy do solné jeskyně Informace pro rodiče!
Oznamujeme rodičům, že v měsíci říjnu zahájíme sérii návštěv solné jeskyně v Otrokovicích.
Do jeskyně budeme jezdit pravidelně každou středu a pátek - (první výjezd je plánován na středu 2.10.2019) na hodinový ozdravný pobyt po dobu, než se vystřídají všechny přihlášené děti (jeden výjezd - skupina maximálně 10ti dětí). Další informace:

Spaní v mateřské škole

08.07.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Spaní v mateřské škole Poslední den v MŠ před prázdninami, byl ve znamení velmi oblíbené akce – spaní v mateřské škole pro třídu nejstarších dětí v MŠ. Po pátečním obědě děti netradičně natáhly své tělo na koberec, pod hlavu si dali měkkou peřinku a odpočívaly, protože po dřívější odpolední svačině jsme vyrazili směrem k nádraží, abychom vlakem docestovali do Zlína.

Sladké mlsání na závěr školního roku.

08.07.2019   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Sladké mlsání na závěr školního roku.

Jedna z maminek našich dětí, paní Dědková upekla pro naše děti ze všech tříd nejen krásný, ale také vynikající dort na ukončení školního roku. Děti jej dostaly na podnosky  krátce po ranní svačince a moc jim chutnal, o čemž svědčí časté přídavky. 
Děkujeme moc, byl opravdu výborný!!

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2020
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
29.01.2020 v 02:18:55,
© Mateřská škola Tlumačov 2020