Mateřská škola Tlumačov

Informace k dalšímu provozu mateřské školy

29.01.2021   Hana Janoštíková

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že od pondělí 1.2.2021 je opět obnoven provoz Mateřské školy Tlumačov, tento den ale pouze v omezeném režimu. Vzhledem k tomu, že situace v MŠ je krizová, vzhledem k personálnímu stavu pedagogických pracovnic (chybí 3 učitelky), přesto se pokusíme otevřít alespoň dvě třídy u Hvězdiček a Sluníček (děti z Berušek budou s nimi spojeny). Prosíme nejen maminky na mateřské dovolené, ale i ty ostatní, kteří mají možnost si děti tento den nechat doma, aby nám pomohli v této nelehké době zvládnout pondělní provoz.

          Od úterý by se měla vrátit do třídy Hvězdiček jedna z učitelek, takže už budeme schopny fungování mateřské školy nějakým způsobem zajistit.

Současná situace je náročná, proto prosíme všechny rodiče, aby pravidelně sledovali webové stránky školy, které se nyní stávají tím hlavním vzájemným komunikačním nástrojem, protože situace se mění doslova den ze dne.

Prosíme rodiče dětí, které zůstanou v pondělí doma, odhlaste je ve školní jídelně nebo v mateřské škole nejpozději do 7.15 hod., protože školní jídelna zahajuje po týdnu provoz a je třeba dokoupit zásoby potravin za účelem zabezpečení stravovacích potřeb dětí.

                                Zároveň oznamuje všem rodičům, že v neděli odpoledne bude provedena plošná dezinfekce všech prostor mateřské školy.

 

                                                                    Děkujeme za vaši vstřícnost a ochotu

Covid-19 v mateřské škole.

28.01.2021   Hana Janoštíková

Vážení rodiče,

Oznamuji Vám, že ve středu 27.1.2021 nám byl nahlášen a potvrzen pozitivní případ nákazy Covidem–19 ve třídě Hvězdiček. Prosím, věnujte zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu vašich dětí a nepodceňujte případné projevy a náznaky, které by mohly souviset s touto nemocí. Dětští pacienti mohou mít příznaky jako je onemocnění horních dýchacích cest, tedy většinou horečku, slabosti, bolesti svalů, kašel, bolest v krku, kýchají a teče jim z nosu. U některých malých pacientů se může projevit nevolnost, zvracení, bolesti břicha a průjem. Navíc se ukazuje, že virus se vylučuje stolicí i několik dní po nákaze, takže je zde riziko přenosu i tímto způsobem, a to zejména u malých dětí, které ještě neudržují čistotu. U dětí se také mohou někdy objevit takzvané covidové prsty, jde o vyrážku v podobě červených hrbolů na prstech zejména u nohou. Je bolestivá a může svědit. Objeví se obvykle druhý až třetí den nemoci a do týdne zmizí. Kromě toho může mít nemocné dítě také třeba vyrážku, která se projevuje jako kopřivka.

                Vzhledem k tomu, že je mateřská škola v současné době mimo provoz, po poradě s hygienou se zatím, žádné jiné opatření nechystají, pokud se neobjeví žádný jiný nakažený.

Prosím, sledujte pozorně naše webové stránky, zítra nejpozději Vám podám informace k provozu MŠ, který by měl být obnoven od pondělí 1.2.2021. Stále ale čekáme na výsledky testů zaměstnanců školní jídelny, které do tohoto okamžiku ještě nejsou známy.

Jak vykázat péči o dítě při uzavření MŠ

25.01.2021   Hana Janoštíková

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se množí dotazy, jakým způsobem si vykázat péči o dítě při současném uzavření mateřské školy, jsem volala na Krajský úřad do Zlína s prosbou o radu, který formulář použít v tomto případě a  byla jsem odkázaná na následující stránku:

https://www.mpsv.cz/

Při rozkliknutí odkazu si najeďte na nápis „Krizové ošetřovné“, jak mají rodiče v tuto chvíli postupovat, otevřete nápis „více zde“ a vyběhnou na Vás informace o krizovém ošetřovném. Pročtěte si je až do konce. Na konci stránky máte k dispozici formulář žádosti o ošetřovném

(vyplňuje se vždy na konci měsíce a to přímo v počítači) a hned vedle je návod na vyplnění. Jak bude formulář vyplněn, měly by se Vám, podle instrukcí KÚ Zlín objevit pokyny, jak dále postupovat až do konečné fáze.

Uzavření mateřské školy

24.01.2021   Hana Janoštíková

Mateřská škola je z důvodu přerušení provozu školní jídelny ( nařízená karanténa) uzavřena od 25.1.2021. Předpokládaný termín otevření MŠ závisí na obnovení provozu školní jídelny ( pondělí 1.2.2021). Koncem týdne Vás budeme ještě informovat podle vyvíjející se aktuální situace.  

Potvrzení o výši školného k uplatnění slevy na dani

07.01.2021   Hana Janoštíková

Zákon č.586/1992 Sb. o dani z příjmu v platném znění, umožňuje rodičům uplatnit slevu na dani ve výši poplatků za školné dítěte v MŠ zaplacených v kalendářním roce 2020.

Zákonní zástupci dětí, kteří budou slevu uplatňovat, vyplní přiložený formulář (v šatnách na stole a taktéž k vytištění na webu MŠ v sekci dokumenty), předají ho paní učitelce Janě Řezníčkové (třída Hvězdiček), k doplnění celkové částky.

                               Potvrzení se bude vydávat od pondělí 11. ledna 2021.

Potvrzení přiložíte k daňovému přiznání nebo jí odnesete do mzdové účtárny zaměstnavatele, jestliže zpracovává daňové přiznání za Vás. Za rok 2020 může poplatník požadovat slevu na „školkovném“ maximálně do výše 14 600,- Kč za každé vyživované dítě. Popisovanou slevu může uplatňovat vždy jen jeden z rodičů a musí s dítětem sdílet společnou domácnost.

                                                                                     Hana Janoštíková

 

Vánoční nadělování v mateřské škole.

28.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Vánoční nadělování v mateřské škole. V pátek 18.prosince probíhalo ve všech třídách vánoční posezení u stromečku s vánočním nadělováním. V dopoledním čase jsme společně s dětmi zasedli ke stolům, abychom se svátečně naladili a ochutnali připravené cukroví, které letos vzhledem k epidemiologické situaci nemohlo být od maminek.

Staráme se o opuštěná zvířátka.

23.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Staráme se o opuštěná zvířátka. Už několik let po sobě se naše mateřská škola společně se základní školou Tlumačov zapojuje do projektu „Staráme se o opuštěná zvířátka“. Ani letos tomu nebylo jinak. Společně s dětmi jsme si povídali o našich domácích mazlíčcích a o tom, jak prožívají Vánoce opuštěná zvířátka v útulcích po celé naší zemi.

Balónky pro Ježíška.

23.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Balónky pro Ježíška. Ve čtvrtek 17.prosince jsme s dětmi z mateřské školy vyrazily směr Kulturní a informační středisko v Tlumačově. Pracovnice KIS pro děti připravily spoustu barevných balόnků, které netrpělivě čekaly na to, až je děti vypustí do nebe, kde snad najdou cestu k Ježíškovi, který je netrpělivě za pár dní očekáván ve všech domácnostech.

Informace k návratu dětí do MŠ po ukončení karantény.

09.12.2020   Hana Janoštíková

Krajská hygienická stanice ve Zlíně vyhlásila z důvodu pozitivně testovaného dítěte na Covid-19 10ti denní karanténu pro třídu Hvězdiček od 4.12. do 13.12.2020 včetně. Návrat dětí ze třídy Hvězdiček se uskuteční v pondělí 14.12.2020 za těchto podmínek:

  • Děti se prostřednictvím rodičů prokážou negativním výsledkem testu na Covid-19.  
  • Děti nebudou jevit příznaky onemocnění.

Obě pedagogické pracovnice ze třídy Hvězdiček se dne 9.12.2020 prokázaly ředitelce školy negativním testem na COVID-19. Prosíme rodiče, aby o pondělním nástupu informovaly ředitelku školy, aby mohla podat informaci do školní jídelny, s kolika obědy a svačinkami může paní vedoucí počítat od příštího týdne počítat.

                                                    Děkujeme, Hana Janoštíková

Mikulášská družina v mateřské škole.

07.12.2020   Hana Janoštíková    Přečíst celý článek »

Mikulášská družina v mateřské škole. Dlouho očekávaný den  4.prosince je tady. Už od rána se do mateřské školy s nadšením trousí jednotlivé děti, které se zanedlouho změní v malé čertíky a andílky. I když Mikuláše, čerta a anděla budete moci v Tlumačově potkat až v sobotu, u nás v mateřské škole je můžete vidět už v pátek dopoledne.

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2021
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
07.03.2021 v 06:01:58,
© Mateřská škola Tlumačov 2021