Mateřská škola Tlumačov

Není Dudek jako dudek.

vydáno: 31.10.2019 | autor: Jindra Zálešáková  |  přečteno: 264x

Když se řekne slovo dudek, většina z nás si představí ptáčka s chocholkou a dlouhým zobákem. V našem případě to ale není pravda, protože my myslíme pana Adolfa Dudka, známého dětského ilustrátora a baviče. A právě jeho vystoupení jsme ve čtvrtek 24. října společně s dětmi navštívili.

Díky pozvání z Kulturního a informačního střediska Tlumačov, jsme mohli shlédnout zábavné a veselé vystoupení tohoto známého kreslíře. A co se kreslilo? Byly to hlavně pohádky plné děje a dobrodružství, které nám pan Dudek vyprávěl a současně k nim kreslil krásné obrázky. Děti i paní učitelky se do této aktivity zapojily také a společně jsme zažili hodně radosti a legrace. Děti si připomněly, že v pohádkách dobro, moudrost a láska vítězí, zopakovaly si jména hlavních hrdinů a naučily se, jak je snadným způsobem nakreslit.
Až budeme někdy ve školce prohlížet časopis Sluníčko, určitě budeme vědět, že ten obrázek na titulní stránce časopisu kreslil zrovna pan Adolf Dudek, kterého už dobře známe a kterého rádi uvidíme možná znovu,pokud k tomu bude příležitost, protože on má pro děti připraveno spoustu nových, veselých a zábavných programů s kreslením, které se dětem tolik líbí.

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2020
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
25.09.2020 v 23:48:19,
© Mateřská škola Tlumačov 2020