Mateřská škola Tlumačov

Rozloučení s předškoláky

vydáno: 08.07.2019 | autor: Hana Janoštíková  |  přečteno: 321x

24. června 2019 se v mateřské škole v Tlumačově konala velká oslava. Loučili jsme se s našimi předškoláky, kteří od 1. září nastoupí do 1. třídy základní školy.  V 16.00 hod. už byla třída „Sluníček“ plná rodičů a ostatních rodinných příslušníků dětí, které se dnes oficiálně loučily s naší mateřskou školou.

Po uvítacím proslovu ředitelky školy, která ho doplnila několika legračními výroky našich dětí, které jsme po celou dobu jejich docházky sbírali, začal program, který jsme si pro naše hosty připravili. Děti předvedly mόdní přehlídku, kterou mluveným humorným slovem provázela paní ředitelka Hanka. Rodiče se dobře bavili mόdními kreacemi našich dětí, které i s trochou nadsázky předváděly modely pro kluky i holčičky a snažily se napodobovat pohyby profesionálních manekýnů a modelek.  Za své výkony byly odměněny potleskem, který svědčil o tom, že se našim hostům program líbí. Po skončení přehlídky promluvila k rodičům paní učitelka Inka, která jim rozdala rodičovské desatero, tedy několik důležitých rad, jak dětem pomoci s přechodem do základní školy a jak děti motivovat, aby si zvykly na nové prostředí a na jejich nové povinnosti, kterých nebude určitě málo. Děti se zatím připravily na hlavní, slavnostní část programu, na dekorování absolventů mateřské školy. Nejprve se všichni představili jménem a potom postupně dostali od učitelek pamětní šerpu, první opravdové vysvědčení a dáreček pro předškoláky, které se jim určitě budou v první třídě hodit. Na oslavě byl přítomen také ředitel ZŠ Tlumačov, Mgr. Robert Podlas a paní učitelka Mgr. Lenka Odložilíková, která bude od září učit 1. třídu. Právě ona přivítala předškoláky jménem základní školy a pomyslně je už dopředu přijala pod svá křídla jako nové prvňáčky. Po společném fotografování následovala slavnostní hostina. Tatínci nám pomohli otevřít dětské šampusy, paní Zlatušková nám upekla krásný, sluníčkový dort s paprsky (velké poděkování za něj, byl výborný). Pak už vypukly oslavy naplno, děti tancovaly, hrály si a rodiče měli aspoň chvilku času, aby si odpočinuli od každodenních starostí a vzájemně si popovídali. Kolem sedmé hodiny večerní se třída vyprázdnila. Bude se nám stýskat, ale tak už to život zařídil.
Něco končí a něco nového zase od září začíná. Do naší MŠ přijdou zase nové děti a zase budeme mít novou třídu předškolních dětí, které čeká poslední rok v mateřské škole.

Fotografie v galerii - Rozloučení s předškoláky 2019

© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2020
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
07.08.2020 v 20:22:38,
© Mateřská škola Tlumačov 2020