Mateřská škola Tlumačov

Spaní v mateřské škole

vydáno: 08.07.2019 | autor: Hana Janoštíková  |  přečteno: 300x

Poslední den v MŠ před prázdninami, byl ve znamení velmi oblíbené akce – spaní v mateřské škole pro třídu nejstarších dětí v MŠ. Po pátečním obědě děti netradičně natáhly své tělo na koberec, pod hlavu si dali měkkou peřinku a odpočívaly, protože po dřívější odpolední svačině jsme vyrazili směrem k nádraží, abychom vlakem docestovali do Zlína.

Tam byl pro nás připraven dětský pohádkový film „Velká dobrodružství Čtyřlístku“. Promítalo se v jednom ze sálů multikina ve Zlatém jablku ve Zlíně. Pohádkové příběhy známých dětských hrdinů Mišpulína, Fifinky, Bobíka a Pindi se všem moc líbily. Po jejich skončení jsme sjeli po jezdících schodech o dvě patra níž , do KFC, kde měly děti připraveno malé občerstvení. Koupili jsme několik kýblíků hranolek a děti si na nich opravdu moc pochutnaly. Každý dostal na tácek jen tak na chuť, protože ve školce nás čekala ještě večeře od maminky. Z KFC jsme se vypravili do nedalekého zlínského parku, plného nejrůznějších atrakcí pro děti. Bohatý dětský mobiliář nedal dětem klid, musely ho přece všechen vyzkoušet. Houpačky, točící kruh, lanová pyramida, různé šplhací zařízení, aj., dopřály dětem dostatek pohybového vyžití. Hodinka na hřišti nám utekla jako voda a my jsme vyrazili směrem k autobusovému nádraží, abychom se o půl sedmé vypravili na cestu zpět do mateřské školy. Po příjezdu děti povečeřely ze zásob z domova a jelikož byl příjemný , teplý podvečer, vyrazili jsme si ještě hrát na naši školní zahradu. Až se troch setmělo, vyrazili jsme s dětmi na dobrodružnou cestu Tlumačovem  vyzbrojeni baterkami. Po cestě děti plnily jednotlivé úkoly a tak nám rychle ubíhala. Šli jsme kolem Sokolovny až k fotbalovému hřišti a stále bylo co sledovat a čím se bavit. Po příchodu do školky jsme vyšli na školní zahradu a děti měly za úkol najít schovaný poklad. Zahrada se rozsvítila světýlky z baterek a vypadalo to, jako by byla plná světlušek. Poklad našel Radeček. Byl dobře schovaný. Ukrýval se v ratanovém hradu, který stojí v zadní části zahrady a večer působil opravdu strašidelně, což ovšem našim chrabrým hledačům pokladu nevadilo. Poklad jsme ve školce prozkoumaly. Byly v něm velké Čtyřlístkové omalovánky, pytlík s gumovými bonbόny a medaile za spaní v mateřské škole. K tomu jsme ještě dětem připravili pamětní listy s obrázkem. Po hledání pokladu následovala večerka. Děti šly spát později, než je zvykem, ale aspoň si užily netradiční den, na který snad budou rády vzpomínat. Než bys řekl švec, děti byly v limbu. Plyšáky z domova měly u sebe, kamarády vedle sebe a kousek od nich spaly na matračce na zemi také obě paní učitelky. Noc byla klidná, nikdo neplakal a teprve kolem půl osmé se první děti začaly na lehátcích vrtět. A to byl ten správný čas na vyhlášení rozcvičky. Děti cvičily s paní učitelkou Inkou, paní učitelka Hanka chystala snídani. Velké díky patří maminkám, které nám upekly výborné koláče, slané tyčinky, krtkův dort, perníčky, buchty aj. Děti si moc pochutnaly. K tomu nám paní kuchařky uvařily ovocný čaj, takže nás čekala bohatá snídaně. Po ní byly děti slavnostně odměněny, byly jim předány věci z pokladu a pamětní listy a to už se do školky začaly trousit rodiče, kterým se po dětech už určitě stýskalo.

Všichni jsme byli moc spokojeni. Akce se vydařila, nepršelo, nikdo neplakal, měli jsme spoustu dobrot, spoustu zážitků, ať už z cesty vlakem, z kina či her v parku i ve škole, hledání pokladu a i netradičního nocování bez mámy a táty v mateřské škole.
© Mateřská škola Tlumačov, p.o. • Zřizovatel školky: Obec Tlumačov • www.tlumacov.cz
ŠkolaOnLine 2020
MŠ Tlumačov


Tisk ze stránek www.ms.tlumacov.cz, všechna práva vyhrazena.
07.08.2020 v 19:52:40,
© Mateřská škola Tlumačov 2020